Tylko w JakiBroker.pl
Poniżej znajdziesz szczegółowe porównianie brokerów eToro oraz Plus500. Elementy pogrubione i podkreślone na niebiesko zaznaczają najważniejsze dla ciebie cechy, które wybrałeś w filtrach w Porównywarce Brokerów.
Wybór platformy tradingowej jest kluczowym krokiem na drodze każdego inwestora. eToro i Plus500 to dwie bardzo popularnych platformy, które są do siebie często porównywane. Obaj brokerzy posiadają bardzo korzystne oferty, pod wieloma względami podobne. Różni je jednak kilka kluczowych kwestii i niuansów, które mogą zdecydować o wyborze Plus500 vs eToro.
eToro zostało założone w 2007 roku w Izraelu. Operuje jako Market Maker, co oznacza, że tworzy wewnętrzny rynek transakcyjny dla swoich klientów, którzy nie mają bezpośredniego dostępu do rynku międzybankowego, tylko zawierają transakcje z brokerem. Plus500, założone w 2008 roku również w Izraelu, także działa jako Market Maker.
eToro wyróżnia się na tle innych platform dzięki swojej charakterystycznej funkcji handlu społecznościowego. Z kolei Plus500 to broker umożliwiający handel CFD na różnego rodzaju aktywa, takie jak towary, forex, kryptowaluty czy akcje. Przyciąga inwestorów jednymi z najniższych spreadów na rynku oraz działającym 24/7 supportem.
Obaj brokerzy oferują własne, autorskie platformy. eToro jest znane z łatwości obsługi i dodatkowej funkcji CopyTrader, która pozwala inwestorom na kopiowanie strategii innych traderów. Plus500 również oferuje własną platformę, która mimo, że jest intuicyjna i przejrzysta, kierowana jest do nieco bardziej zaawansowanych inwestorów.
Jeśli chodzi o produkty, eToro oferuje dostęp do ponad 3000 instrumentów, w tym kontrakty CFD i realne akcje. Plus500 ma w ofercie ponad 2000 instrumentów, w tym kryptowaluty, akcje, surowce i fundusze ETF, jednak jest to broker dedykowany dla CFD.
W obu przypadkach brokerzy wymagają minimalnego depozytu w wysokości 100 USD. Do dyspozycji klientów eToro są różnorodne metody płatności: przelewy bankowe, karty kredytowe oraz płatności internetowe takie jak PayPal, Skrill, Neteller czy Webmoney. Klient Plus500 może wpłacić środki przez przelew bankowy, kartę kredytową czy płatności internetowe, w tym Skrill i PayPal.
Obie platformy nie pobierają bezpośrednich prowizji za handel, ale mają różne struktury opłat. eToro pobiera je głównie przez spready, nie narzucając prowizji za handel akcjami. Ma opłaty za działania niezwiązane z handlem, takie jak opłaty za wypłatę oraz opłaty za brak aktywności po 12 miesiącach. Plus500 pobiera również głównie spready. Nie pobiera prowizji za transakcje, a opłatę za brak aktywności ma po 3 miesiącach.
Przy wyborze brokera kluczowym aspektem jest bezpieczeństwo inwestycji gwarantowane przez regulacje prawne. eToro jest regulowane przez takie instytucje jak FCA (Wielka Brytania), CySEC (Cypr), ASIC (Australia) i inne. Z kolei Plus500 posiada licencje od CySEC, ASIC oraz FCA.
Kiedy mówimy o wsparciu, Plus500 wyróżnia się oferując pomoc w języku polskim 24/7. W przypadku eToro wsparcie dostępne jest tylko w języku angielskim. W obu przypadkach szczególnie ważne dla początkujących inwestorów jest możliwość założenia konta demo.
Wybierając między eToro a Plus500, trzeba uwzględnić różne aspekty: od minimalnego depozytu, przez dostępne instrumenty, po wsparcie dla klienta. Obaj brokerzy oferują solidne platformy i szeroką gamę produktów, ale wybór zależy od indywidualnych potrzeb inwestora. Ważne jest, aby dokładnie zapoznać się z ofertami i wybrać tego brokera, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania.
Izrael
Izrael